About

1234

Cześć. Jestem Zofia.

 

Śpioch. Marzyciel. Obserwator.

Ciągle nad sobą pracuję, bo życie to przecież nic innego jak nieustająca zmiana. Oprócz śmierci i podatków pewne jest jeszcze to, że kiedyś w końcu zostanę psychoterapeutą. Dlaczego? Bo ludzie i to, co siedzi im w głowach, fascynuje mnie i pociąga niezmiernie. Dodatkowo mój życiorys pcha mnie ku ludziom, którym potrzeba pomocy. Więc jeśli uda mi się połączyć pasję z zarabianiem na życie, to … będę szczęśliwa i dalej nie ustanę w rozwijaniu się.

Psychologia Podwórkowa to miejsce, gdzie pozwalam sobie na swobodną autorefleksję. Dzielę się subiektywnymi spostrzeżeniami, przemyśleniami. Także tym, co ciekawego przeczytam, a czytać lubię bardzo. Póki co, nie posiadam żadnego specjalistycznego wykształcenia z dziedziny psychologii. Także wszystko należy traktować z przymrużeniem oka, trochę jak rozmowę z przyjacielem, dialog z drugą osobą… Dlatego każdy wpis jest jednocześnie zaproszeniem do dyskusji, do przedstawienia swojego punktu widzenia i własnych odczuć. Zatem szanowny gościu, rozsiądź się wygodnie i bądź.

Gdybym próbował czytać wszystkie słowa krytyki skierowane przeciwko mnie – mógłbym równie dobrze zamknąć swoje biuro i wziąć się za coś innego. Robię to, co według mnie najlepsze, najlepiej jak potrafię. I mam zamiar robić tak do końca. I jeśli przy końcu okaże się, że mam rację, wszystko, co o mnie powiedziano, przestanie się liczyć. A jeśli koniec pokaże, że się myliłem, nie zmieni tego nawet 10 aniołów, które będą przysięgać, że miałem rację.

Abraham Lincoln.

Żyć swoim życiem nie jest egoizmem. Egoizm zawiera się w żądaniu, by ktoś żył zgodnie z twoimi upodobaniami, żył dla twojej próżności, dla twojego zysku i twojej przyjemności.”

Anthony De Mello

 

 

 

 

*rysunek: Pedro Perez

 

Reklamy